• Libor Lesák
  • @lesaklibor
  • Grey YouTube Icon

Copyright ©

Libor Lesák 2020

Rekonstrukce Štefánikovy ulice je úspěšně hotova a Libor Lesák již chystá pro obyvatele Lobečku další milé překvapení

July 23, 2018

Palackého náměstí se postupně mění z nevzhledné plochy v oázu klidu a pohody, avšak investiční akce neprobíhají jen v centru města. Jedním z míst, které radikálně mění svou tvář, je i ulice Štefánikova v Lobečku. Její rekonstrukcí ovšem stavební práce v této části Kralup v žádném případě nekončí, naopak. Libor Lesák se svým týmem si totiž přichystali další překvapení, a to opravu ulice Gagarinova i vznik nových parkovišť.

 

Sídliště Lobeček se v posledních letech změnilo k nepoznání. Velký vliv na to měly dotace, které místostarosta Libor Lesák pro město postupně získal. Právě díky nim mohlo dojít třeba k rekonstrukci Základní školy Václava Havla, a to včetně modernizace víceúčelového hřiště. Nezapomíná se však ani na památky v Kralupech, a tak se místní po mnoha letech dočkali také obnovy kapličky svatého Jiří ve Starém Lobečku, jejíž okolí bylo navíc pietně upraveno.

 

Mezi nejdůležitější investiční akce však patří také rekonstrukce komunikací. „V uplynulých letech jsme provedli kompletní opravu ulic Ivana Olbrachta, Revoluční a Třídy Legií,“ uvádí Libor Lesák s tím, že nyní probíhá poslední etapa stavebních prací v ulici Štefánikova, kde dochází k obměně povrchů komunikací i chodníků, a to včetně instalace nového veřejného osvětlení a navýšení parkovacích míst pro automobily.

 

Další novinkou, na kterou se mohou obyvatelé pravobřežní části Kralup těšit, je Park čtyřročních období na Strachově, jež se postupně mění na multifunkční prostor, kde si každý přijde na své. „Připravujeme například in-line dráhu či herní prvky, jež ocení zejména rodiny s malými dětmi,“ říká Libor Lesák a dodává, že stejně tak zde nebudou chybět ani lavičky, aby návštěvníci parku nemuseli sedět na zemi. V plánu jsou však v tomto roce i další změny.

 

„Ve druhé polovině prázdnin zahájíme rekonstrukci ulice Gagarinova, kde bude provedena nejen kompletní obměna komunikací, ale také dojde k instalaci nového osvětlení,“ vysvětluje místostarosta Lesák, jež uvádí, že místní se taktéž mohou těšit na nová parkoviště. Pokud vše půjde hladce, měla by být oprava provedena do konce října. Rušno bude i v Minicích, kde se občané dočkají třeba chodníku v Hybešově ulici, jež umožní bezpečnou cestu do centra.

Please reload

Our Recent Posts

Centrum Kralup se občanům představilo v novém. Nechybí ani vytoužená fontána s vodotryskem či zrekonstruovaná historická studna

February 6, 2019

Stejně jako v uplynulých letech se i tento rok mohou občané těšit hned na několik zajímavých investičních akcí. Nejen, že začne realizace multifunkční...

Měníme Kralupy k lepšímu. Parkovací dům u nádraží pomůže vyřešit potíže s dopravou a díky dotaci vyjde levně

January 30, 2019

Volte ty, kteří Vám nabízejí řešení. Rozhodujete VY!

October 4, 2018

1/1
Please reload

Tags