• Libor Lesák
  • @lesaklibor
  • Grey YouTube Icon

Copyright ©

Libor Lesák 2018

Měníme Kralupy k lepšímu. Během léta zrekonstruujeme chodníky a vytvoříme nová parkoviště

July 14, 2018

Zatímco většina občanů si bude během prázdnin užívat vytoužený relax, Libor Lesák a jeho tým se ani v době dovolených nezastaví, právě naopak. Nejen, že bude pokračovat přeměna Palackého náměstí na oázu klidu a pohody, kde se všichni budou cítit dobře, ale dojde také k vybudování dalších parkovacích ploch. Samozřejmě se nezapomíná ani na ostatní části Kralup, a třeba Miničtí se dočkají nové, bezpečné cesty do centra města.

 

 

 

Kralupy nad Vltavou v posledních letech prošly radikální proměnou, a z dříve nehezkého města, plného šedivých budov, se stalo centrum kultury a sportu. Velký vliv na to měla také perfektní práce Libora Lesáka a jeho týmu, jemuž se podařilo dosáhnout na řadu dotačních titulů, díky kterým mohla proběhnout celá řada investičních akcí, ať už šlo o vybudování bezpečnostních přelivů v Zeměchách, opravy škol, či vznik turistického centra.

 

Nejinak tomu bude v době letošních letních měsíců, kdy se stavební práce v Kralupech ani na okamžik nezastaví. „Hned na počátku července bude zahájena výstavba bezbariérových chodníků v ulici Hybešova,“ uvádí Libor Lesák s tím, že občané se mohou těšit také na instalaci nového veřejného osvětlení. Vznikne tak bezpečná cesta z Minic do Kralup, což ocení zejména maminky s dětmi, jež se však mohou těšit i na další překvapení.

 

„Podařilo se nám dohodnout se s majitelem bývalého závodu Barvy a Laky, aby zadní vchod do areálu, u kterého bude tento nový chodník končit, nechal otevřený pro veřejnost,“ vysvětluje Libor Lesák, a dodává, že trasu z Minic do centra Kralup se tak podaří výrazně zkrátit, neboť nově již nebude nutné celý areál zdlouhavě obcházet. Další změnou, na kterou se mohou obyvatelé této části Kralup těšit, bude opravený chodník v ulici Poděbradova.

 

V průběhu letních prázdnin nejen, že bude pokračovat revitalizace centra města, ale také dojde k výstavbě nového parkoviště v ulici Dobrovského. „Na nevyužívaném pozemku mezi železniční tratí a silnicí jsme se rozhodli vybudovat sedmdesát parkovacích míst,“ říká místostarosta Lesák, jež předpokládá, že jejich vznik ocení zejména obyvatelé nedalekého sídliště Hůrka, neboť se tím alespoň částečně vyřeší problémy s parkováním.

 

Další dobrou zprávu je samozřejmě i fakt, že nové parkoviště bude stejně jako chodník v ulici Hybešova a Poděbradova, hrazeno z dotace, a bezpečnost odstavených vozidel zajistí moderní kamerový systém. Na podobné změny se mohou těšit také obyvatelé Lobečku, kteří se dočkají nejen nového multifukčního areálu s in-line dráhou, v nějž se promění část Parku na Strachově, ale také dalších zrekonstruovaných komunikací, chodníků a nových parkovišť.

Please reload

Our Recent Posts

Centrum Kralup se občanům představilo v novém. Nechybí ani vytoužená fontána s vodotryskem či zrekonstruovaná historická studna

February 6, 2019

Stejně jako v uplynulých letech se i tento rok mohou občané těšit hned na několik zajímavých investičních akcí. Nejen, že začne realizace multifunkční...

Měníme Kralupy k lepšímu. Parkovací dům u nádraží pomůže vyřešit potíže s dopravou a díky dotaci vyjde levně

January 30, 2019

Volte ty, kteří Vám nabízejí řešení. Rozhodujete VY!

October 4, 2018

1/1
Please reload

Tags