top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Smlouva s Mladá RP je schválená a v nejbližších dnech bude i podepsaná

Na pondělním zasedání Zastupitelstva Středočeského kraje byla schválena dohoda se společností Mladá RP. „Schválená dohoda nám umožní definitivně ukončit dobrodružství zahájené Davidem Rathem, jež bránilo řešit koncepčně a strategicky rozvoj území bývalého vojenského prostoru v Mladé a nakládat se svěřeným majetkem s péčí řádného hospodáře,“ prohlásil náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Smlouva by měla být podepsána ze strany Středočeského kraje v nejbližších dnech a následně bude parafována i protistranou. Více než 10 let trvající spor tak bude ukončen.


„Navrhovaná smlouva je postavena tak, aby bylo zajištěno, že území bude dočištěné a budou zde zlikvidovány deponie s uloženou sutí. Ve smlouvě uvedené zádržné ve výši 20 milionů korun navíc dává kraji jistotu, že v případě nedodržení podmínek vyklizení nebudou tyto peníze Mladá RP vyplaceny. Budou použity k financování dokončovacích prací, to znamená, že vyčištění území může být případně dokončeno jiným dodavatelem,“ zdůraznil radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek Libor Lesák (ODS). „Konečně budeme moci spolu s okolními obcemi začít rozvíjet největší území, které Středočeský kraj vlastní. Odblokují se stavební uzávěry a ukončí se soudní spory, které brání ve strategickém rozvoji území,“ doplnil Michalik.


Smlouvu o dlouhodobém pronájmu bývalého vojenského prostoru Mladá podepsal Středočeský kraj se společností Mladá RP 14. 12. 2010. Ke dni 4. 8. 2016 kraj od nájemní smlouvy odstoupil, což vygradovalo v sérii vzájemných žalob a předběžných opatření soudu, která zamezila kraji nakládat se svým majetkem. V prosinci 2018 byla uzavřena dohoda o narovnání a v červnu 2019 smlouva o smlouvě budoucí, která určila postup pro stanovení bezdůvodného obohacení ze strany Středočeského kraje. Smlouva budoucí, reflektující znalecký posudek určující výši bezdůvodného obohacení, měla pak být uzavřena nejpozději do 30. 6. 2020, což se nestalo a společnost Mladá RP podala žalobu o nahrazení projevu vůle. Soudní jednání je nařízeno na 1. 2. 2021. Následkem prohry soudní pře by kraj musel hradit 150 milionů korun včetně DPH. Dohoda předpokládá plnění ve výši 111 milionů korun včetně DPH.

38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page