top of page
Vyhledat
  • odskralupy

# Postavme kraj na nohy … a pojďme společně vytvořit CHYTRÉ MĚLNICKO s kvalitními školami

Dobře fungující školství je důležité, ovšem náš region svědčí o opaku. Především kvalita středních škol, které má na starosti právě kraj, patří k nejhorším v celém Česku. Někdo možná potřebuje nemyslící bytosti vhodné k pásům do průmyslu, takové, jež si nechají vše líbit a mlčí, ale to se musí změnit. Naším cílem je zajistit KVALITNÍ ŠKOLY PRO CELÝ KRAJ, kde se dětem bude líbit a především, kde se naši potomci něco naučí.

„Školy nejsou dobře vybavené, což je asi největší problém. Řada budov působí nepřátelsky již z venku, dále chybí kvalitní internetové připojení a on-line výuka je v plenkách,“ zhruba tak hodnotí stav současného školství ve středních Čechách mělnický pedagog Mgr. Lukáš Burian, který chce pro region zajistit moderní střední školy. Odborná učiliště již nebudou odpadem českého školství, ale naopak nabídnou svým studentům dostatek praxe i inovativní přístup.


„Mladým lidem pomůžeme najít perspektivní zaměstnání již během studia“

Přesně takový je jeden z našich cílů, který musíme PRO MLADÉ STŘEDOČECHY splnit


Koneckonců to, jak může školství správně fungovat, stejně jako to, jak propojíme teorii s praxí, vám ukážeme na příkladu Kralup nad Vltavou. Díky úspěšné finanční politice Libora Lesáka je město bez dluhů a díky dotacím investice nejsou problém. Samozřejmostí jsou tak opravené školní budovy, kde se děti cítí bezpečně. Ještě důležitější jsou ale inovativní přístupy používané například při výuce přírodních věd, díky kterým žáci látku lépe pochopí.


„Jelikož industriální dědictví města je opravdu bohaté, rozhodli jsme se obnovit tradici výuky odborných technických předmětů v Kralupech“ popisuje místostarosta Lesák svou vizi, která se stala realitou poté, co díky dotaci mohly být postaveny laboratoře pro moderní výuku matematiky, fyziky a chemie. Následně se přidalo i gymnázium, jež otevřelo třídu zaměřenou na přírodní vědy, čímž se Kralupy postupně změnily v centrum vědy a techniky Mělnicka.


„Dohlédneme na to, aby kantoři důsledně využívali moderní technologie“

Mgr. Lukáš Burian, mělnický pedagog a kandidát do krajského zastupitelstva


Po vzoru Kralup tak chceme zajistit kvalitní výuku pro celý Středočeský kraj. Velký důraz budeme klást na přírodní vědy. Chceme, aby je děti pochopily, čímž matematika přestane být strašákem, ale užitečným nástrojem, jak poznat svět okolo nás. „Prioritou ale není jen střední školství. Ráda bych docílila založení veřejné vysoké školy pro nelékařské obory,“ přestavuje svou vizi Veronika Luňáková, která by ráda přilákala mladé lidi do zdravotnictví.


Podpoříme nejen stávající vzdělávací instituce, ale především plánujeme založit nové školy v okolí Prahy, kde již nyní panuje nedostatek míst ve třídách. Stejně tak propojíme podniky se SOŠ a SOU, čímž zvýšíme úspěšnost absolventů při hledání perspektivního zaměstnání.


Chcete, aby z vašich potomků vyrostli úspěšní mladí lidé, kteří se ve světě neztratí?


Podpořte náš tým ODS Mělnicko při volbách a my POSTAVÍME ŠKOLSTVÍ NA NOHY.

280 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page