top of page
Vyhledat
  • odskralupy

# Postavme kraj na nohy … a bojujme ZA BEZPEČNÉ MĚLNICKO i atraktivní region bez trapností

Aktualizováno: 25. 9. 2020

Řadu měst trápí nedostatek strážníků, stejně tak by v kraji bylo potřeba více státních policistů, a taktéž připravenost na krizové situace by se mohla zlepšit. Do správy kraje je ovšem nutné zapojit také občany. Získat VÍCE PENĚZ PRO HASIČE ve městech i obcích, dále podpořit turistiku, kulturu i sport. Nejdůležitější je však důvěra mezi státní správou a lidmi a OTEVŘENÝ KRAJSKÝ ÚŘAD, kde Středočechům vyjdou vstříc.


Bezpečnost v okolí Prahy a schopnost kraje postarat se o vlastní občany je v současné době velký problém, což jasně ukázala koronavirová krize. „„Namísto toho, aby Středočeský kraj zajistil dostatek ochranných prostředků pro zdravotníky, trestal ty, kteří na daný problém poukazovali,“ popisuje Veronika Luňáková nedávnou kauzu, kdy hejtmanka podala trestní oznámení na záchranářku, jež popsala nezáviděníhodnou situaci, v níž se její kolegové ocitli.


„Zvýšíme počty policistů a zlepšíme bezpečnost v okolí železničních stanic“

Problém, o který se kraj nestaral, ale my ho PRO MĚLNICKO i pro Vás vyřešíme


„Dostupná lékařská péče pro všechny, stejně jako připravenost zdravotnických zařízení na další epidemie je naše priorita číslo jedna,“ pokračuje Veronika Luňáková s tím, že na pořadu dne je samozřejmě také boj s kriminalitou. „Tak jako se Libor Lesák zasadil o zřízení policejní služebny přímo na nádraží ČD v Kralupech, chceme činit i další kroky ke zlepšení bezpečnosti ve městech,“ dodává Josef Chalupa, který by rád viděl více policistů v ulicích.


„Vedle sportu a kultury se taktéž zaměříme na podporu spolků a zájmových hnutí a hlavně podpoříme dobrovolné hasiče,“ vysvětluje kralupský místostarosta Libor Lesák, podle kterého si požárníci zaslouží především kvalitní techniku i finance na lepší výcvik. To však zdaleka není všechno. Moderní hasičárny již nebudou samozřejmostí pouze v Kralupech, ale s pomocí úspěšné finanční politiky zajistíme lepší zázemí i pro další bezpečnostní složky.


„Na Mělnicko přivedeme více turistů a vrátíme regionu jeho bývalou hrdost“

Libor Lesák, kralupský místostarosta a kandidát do krajského zastupitelstva


Jakmile budeme mít dostatek roušek pro Mělničáky a přidáme hasičům, bude naším dalším cílem podpora turistiky a cestovního ruchu. „Propojíme jednotlivé destinační agentury a založíme další místní akční skupiny, postavíme další cyklostezky, naučné trasy nebo posezení s ohništi a grily, představuje Libor Lesák recept, jak přivést do Mělnicka více turistů, čímž pomůžeme podnikatelům a především vrátíme regionu zpátky jeho hrdost a dřívější lesk.


Otevřený krajský úřad bez trapností je nás další hlavní cíl. Zlepšíme výkon jednotlivých agend, prosadíme řádnou digitalizaci a zrušíme turnikety. Postupně tak POSTAVÍME KRAJ NA NOHY a zasadíme se o to, aby Středočeši mohli komunikovat s úřady rychleji a lépe.


„Chcete žít v moderním regionu, který je atraktivní, bezpečný a vždy se o Vás postará?“


Potom neváhejte, pojďte do toho s ODS Mělnicko, ať máme region, kde je radost žít.

238 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page