Vyhledat
  • odskralupy

#Lítej beze stresu…


… PRO CHYTRÉ KRALUPY s otevřenou radnicí a WiFi pokrytím zdarma

Dobře vybavené a moderní školy, to je jedna z věcí, na kterou můžeme být my Kralupáci po právu hrdí. V žádném případě však nehodláme usnout na vavřínek, a pracujeme na dalších inovacích. Mezi priority, kterých musíme PRO KRALUPY dosáhnout, patří otevřená radnice bez čekání, stejně jako chytré město s WiFi zdarma. Důležitá je však pro nás i proměna města v centrum vědy a techniky, stejně jako místa v mateřinkách.

„Jeden z hlavních problémů českého školství spočívá v tom, že děti učení zkrátka nebaví, chybí motivace, a právě to nyní v Kralupech chceme změnit,“ vysvětluje energicky Mgr. Jiřina Hereinová, dlouholetá ředitelka ZŠ Komenského, podle níž je kvalitní vzdělání zkrátka základ. Úspěchu přitom dosáhneme jen tím, pokud nahradíme memorování slovíček projekty, a nudné počítání laboratořemi. Zkrátka, školství v Kralupech se změní od základů.

„Úspěšný život a hvězdná kariéra mladých Kralupáků“

Velké přání, které musíme rodičům našich dětí splnit

Především se zaměříme na podporu předmětů, které žákům často příliš nejdou, ale zároveň je po nich v kariérním světě velká poptávka. Tím samozřejmě myslíme matiku, chemii a fyziku. „Půjdeme na to ovšem hravou formou, nikoliv jako stát tím, že napaří povinné maturity z matematiky,“ zdůrazňuje Jiřina Hereinová s tím, že na ZŠ Komenského vznikne úplně nový areál školy hrou. Stejně tak ale děti podpoříme i v učení cizích jazyků a rozvoji kreativity.

Za relativně krátký čas se zkrátka stanou Kralupy centrem vědy a techniky v srdci Čech, protože stejně tak zajistíme spolupráci středoškoláků ve formě stáží s místními společnostmi, podnikateli a radnicí. Cizí nám však není ani podpora rodin s dětmi předškolního věku, pro které zajistíme dostatek volných míst v mateřinkách. Stejně tak se zaměříme i na rozkvět alternativního vzdělávání, v podobě lesních školek a nejrůznějších rodičovských klubů.

„Sen o chytrém městě s WiFi zdarma se stane skutečností“

Mgr. Jiřina Hereinová, ředitelka ZŠ Komenského, garant rozvoje školství v Kralupech

Mladí lidé pak jistě uvítají zapojení města do projektu RADIO LED, jež pomůže rozšířit zóny s bezplatným internetem a to po celém městě. „Stejně tak zlepšíme možnosti elektronického objednávání na úřad,“ ujímá se slova Libor Lesák, podle něhož nebude chybět ani rozšíření on-line úředních desek. PRO CHYTRÉ KRALUPY jsme zkrátka odhodlání udělat cokoliv, avšak důležitá je pro nás také podpora kralupských podnikatelů, kteří se mají též na co těšit.

Především zrušíme poplatky za zábor pozemků pro malé reklamní poutače, či při opravě fasád domů. Taktéž zavedeme autobusové linky do rozvojových zón v okolí města, a dáme podnikatelům možnost umisťovat svou propagaci či hledat zaměstnance na TIPKralupy.cz

Chceš začít podnikat, studuješ anebo jen toužíš po tom, být zdarma online?

Přijď nás podpořit k volbám, dej nám důvěru a pak už jen lítej s námi!


0 zobrazení
  • Libor Lesák
  • @lesaklibor
  • Grey YouTube Icon

Copyright ©

Libor Lesák 2020