top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Měníme Kralupy k lepšímu. V areálu ZŠ Václava Havla vyroste nová naučná zahrada s herními prvky


Zatímco léto je v plném proudu a naši nejmladší spoluobčané si užívají prázdniny plné zábavy a her, Libor Lesák a jeho tým ODS Kralupy se ani na chvíli nezastaví. Všechna předsevzetí jsou přitom již splněna – naše město nemá dluhy, finančními institucemi jsme hodnoceni jako úspěšní, a revitalizace centra Kralup jde zdárně kupředu – nicméně náš budoucí starosta již přišel s dalším zajímavým nápadem, jak dětem přiblížit přírodu a život v ní.

Přestože horké letní počasí láká spíše ke klidu a odpočinku, probíhající investiční akce se ani na chvíli nezastaví, naopak. Rozvoj centra Kralup je v plném proudu, v Lobečku probíhá rekonstrukce ulice Gagarinova, a nezapomíná se samozřejmě ani na modernizaci místních škol. Zatímco děti ze ZŠ Gen. Klapálka se dočkají nového multifunkčního sportovního areálu, pro žáky základní školy Václava Havla Libor Lesák chystá zajímavé překvapení.

Stane se jím nová naučná zahrada s herními prvky, která již brzy vyroste na pozemku ZŠ Václava Havla, a to díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí, na kterou se Liboru Lesákovi podařilo nedávno dosáhnout. „Stávající výuka přírodovědy na prvním stupni tak zcela změní svůj dosavadní ráz,“ myslí si kralupský místostarosta, podle kterého zároveň žáci získají skvělou příležitost dozvědět se také něco z praxe, a ne jen sedět na knihami.

Naučná zahrada však přinese i další pozitiva. „Bohužel řada dětí dnes tráví většinu svého času především v on-line světě, a díky tomu tak často přestávají vnímat přírodu kolem sebe,“ domnívá se Libor Lesák spolu s týmem ODS Kralupy, jež předpokládá, že díky řadě environmentálních prvků, jako je třeba hmyzí domeček či „plaziník,“ děti získají možnost pozorovat živočichy ve svém přirozeném prostředí. Z podobného důvodu koneckonců také došlo již na jaře k revitalizaci Hostibejku.

Navíc, vznik této moderní zahrady navíc přesně splňuje prvky projektu „Pojďte s námi do přírody,“ a zároveň i nové vize Libora Lesáka, podle které by se měly stát Kralupy centrem vědy a techniky v srdci Čech. „Právě to našim nejmladším občanům dokáže zajistit bezproblémový vstup do života, a schopnost najít si příjemnou a dobře placenou práci,“ zdůrazňuje místostarosta Lesák, který svou novou koncepci vzdělání představí již brzy.

38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page