top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Pro Libora Lesáka je podpora místních hasičů jednou z hlavních priorit. Na co se nyní může SDH Minic


Zatímco nebezpečí přívalových záplav na potocích se podařilo díky protipovodňovým opatřením v podstatě vyřešit, další výzvou, před kterou Libor Lesák a jeho tým nyní stojí, je dlouhotrvající sucho a s tím související požáry. Právě to je důvod, proč radnice neúnavně podporuje místní sbory dobrovolných hasičů. Zatímco v uplynulých letech se dočkali rekonstrukce svých základen, nyní se mohou těšit na obměnu vozového parku.

Jedním z největších problémů, kterému muselo město v uplynulých letech čelit, a na nějž Libor Lesák hlasitě upozorňoval, bylo nebezpečí přívalových záplav v povodí Zákolanského potoka. Koncem loňského roku se však kralupskému místostarostovi podařilo získat dotaci od Středočeského kraje, díky níž mohlo dojít k vybudování bezpečnostních přelivů na zeměšských rybnících, a v letošním roce zase přijde na řadu moderní protipovodňový systém.

Stejně tak jako rychle stoupající voda, však nebezpečí představuje i dlouhotrvající sucho, a to zejména v podobě náhlých požárů. „Právě z toho důvodu je pro nás podpora místních dobrovolných hasičských sborů jednou z hlavních priorit,“ zdůrazňuje Libor Lesák s tím, že jejich členové nasazují své životy za to, aby občané Kralup i jejich okolí měli v noci klidné spaní, čehož si samozřejmě radnice cení. A rozhodně tak nezůstává jen u pochval, naopak.

„V letošním roce slaví Sbor dobrovolných hasičů Minice 90. let od svého založení, a proto jsme se rozhodli dát jim dárek v podobě nového vozidla,“ říká místostarosta Lesák s tím, že automobil značky Ford Transit kombi minickým jistě dobře poslouží při přepravě více osob k zásahu anebo naopak v případě evakuace. Je třeba také zdůraznit, že podobně jako většinu investičních akcí v Kralupech, pořídilo naše město i toto nové vozidlo díky dotaci.

Nejedná se však o jedinou novinku, ze které se mohou miničtí radovat. Již v roce 2015 došlo k rekonstrukci požární zbrojnice, u níž vyrostlo také nové dětské hřiště, kde si přijdou na své především ti nejmenší. „V případě SDH Kralupy se nám pak podařilo díky dotaci pořídit obdobné vozidlo již v loňském roce,“ zdůrazňuje Libor Lesák, jež sám připravuje velkolepé plány taktéž v oblasti zlepšení pořádku v centru města. Představíme vám je již brzy…


16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page