top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Měníme Kralupy k lepšímu. Vlastní BIGFRAM nám může celé Česko závidět


Zatímco po dlouhá léta bylo naše město ve srovnání s okolím značně opomíjeno, nyní nastal pravý opak. Díky perfektní práci místostarosty Libora Lesáka a jeho úspěšné dotační politice, se podařilo realizovat řadu zajímavých investičních akcí, což přispělo k tomu, že v letošním hodnocení Obce v datech zaujaly Kralupy krásné 18. místo. Nyní se navíc mohou pochlubit také dalším prvenstvím – mají první BIGFRAM v ČR.

Krásná příroda, o kterou se naše město navíc opravdu vzorně stará, je jednou z mnoha věcí, jíž se mohou Kralupy pochlubit. Zatímco v loňském roce bylo dokončena poslední etapa Parku na Strachově, a to především díky dotacím, na které se podařilo radnici pod vedením Libora Lesáka dosáhnout, ani letos město nezahálí. Nejen, že došlo k revitalizaci Hostibejku, ale ožil také pravý břeh řeky, který se nyní může pochlubit mnoha zajímavostmi.

Jednou z nich je i scénický rám, nacházející se nyní nedaleko posezení s grilem v lokalitě Na Střelnici, odkud se naskýtá krásný výhled na renesanční zámek. „Mnoho turistů často musí řešit, jak pořídit ty nejlepší snímky zajímavé historické památky či přírodní scenérie, a právě BIGFRAM jim toto usnadní,“ vysvětluje Libor Lesák důvod, proč se pro instalaci tohoto – v České republice – doposud jedinečného prvku kralupská radnice rozhodla.

Úplně snadný samozřejmě nebyl ani výběr místa, a také to, jak bude tato nová atrakce pro turisty vypadat. „V Austrálii se například rozhodli pro sérii zlatých rámů, v Monte Carlu zvítězila extravagance, ale my jsme vsadili na něco úplně jiného,“ říká místostarosta Lesák s tím, že hlavním cílem bylo vytvořit BIGFRAM, který na první pohled zaujme, ale zároveň nebude působit rušivě na okolní krajinu, a právě to jeho týmu na 100 % podařilo.

„Kdo má chuť, může si tak nyní z Kralup odvézt nejen hezké vzpomínky, ale také nádherné fotografie,“ dodává Libor Lesák, podle kterého však není obří rám jedinou věcí, která obyvatele této části města potěší. V letních měsících se totiž sídliště Lobeček změní k nepoznání. Nejen, že byla právě dokončena poslední etapa rekonstrukce Štefánikovy ulice, ale nyní se již připravuje oprava komunikace v ulici Gagarinova, kde nebudou chybět ani nová parkoviště, chodníky a moderní osvětlení.

Stavební práce se v průběhu července a srpna samozřejmě nezastaví ani v ostatních městských částech. Kromě toho, že bude probíhat revitalizace centra Kralup, dojde také k výstavbě nových parkovacích stání v ulici Dobrovského. Obyvatelé Minic se zase mohou těšit na bezbariérový chodník v ulici Hybešova, pokrytý z dotace, kterou se podařilo Liboru Lesákovi získat, jež umožní bezpečnou cestu z této části města až do centra Kralup.

22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page