top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Park přátelství, odpočinkové i památné místo v jednom, jež Libor Lesák se svým týmem připravuje, nám


Nevzhledná planina bez života, tak dnes vypadá místo na sídlišti Cukrovar, kde se původně nacházelo sportovní hřiště, jež muselo být zrušeno poté, co se jeho povrch začal propadat. Do budoucna se to však změní. Vznikne zde totiž nová plocha s lavičkami, okrasnými prvky a svěží zelení, jež pomůže přirozenou cestou rozšířit centrum Kralup a zároveň se stane nejen oázou relaxu, ale i místem, jež připomene naší slavnou historii i důležitost partnerských měst.

Nevelké centrum, a malé, nepříliš vzhledné náměstí, to je problém, který řešíme v Kralupech od jak živa. „Pomyslný střed Kralup tvoří oblast od nádraží, přes Palackého náměstí, až po lokalitu Na Františku, což není mnoho, proto bychom chtěli rozšířit centrum Kralup až na sídliště Cukrovar,“představuje svou vizi místostarosta Libor Lesák a dodává, že ve zdejší lokalitě se nachází řada městských zařízení, jako je bazén či sportovní hala, a tak je nutné, aby tato část Kralup působila přívětivým dojmem nejen na místní, ale i na návštěvníky našeho města.

Přitom o zkrášlení našeho města, usiluje Libor Lesák se svým týmem dlouhodobě. Již v roce 2015 získali dotaci na obnovu teras u Masarykova mostu. Vzniklo zde luxusní turistické centrum s kavárnou, jež slouží nejen místním, ale i všem návštěvníkům města, kteří si zde mohou zakoupit nejen upomínkové předměty, ale také získat pamětní razítka, či se jen po dlouhé cestě osvěžit, říká Libor Lesák, jemuž se v minulém roce podařilo získat také grant od Středočeského kraje, díky kterému mohlo dojít k instalaci bezpečnostních přelivů na rybnících v Zeměchách. Jak však bude vypadat nový Park přátelství?

„Nejprve bude celé místo zkultivováno, to znamená, že dojde k vybudování mlatových chodníků, vysetí nového trávníků, a nebudou chybět ani okrasné prvky, včetně laviček, či znak města z trvalek,“ popisuje Libor Lesák, a dodává, že z estetického i praktického hlediska dojde také k modelaci povrchu. Díky tomu budou návštěvníci této oázy pohody využívat cesty, a nebudou si zbytečně zkracovat cestu přes trávník, a tím ho ničit. Celý park bude mít lázeňský charakter, takže bude působit na svém návštěvníky velmi přívětivým dojmem.

Park přátelství však nebude jen odpočinkové, ale především památné místo. "U příležitosti vzniku republiky, zde budou vysazeny české národní stromy, tedy lípy, představiteli partnerských měst, jež připomenou důležitost těchto měst, jež už nám několikrát, například během povodní v roce 2002, vydatně pomohla," uzavírá Libor Lesák, a neopomíná dodat, že časem zde vznikne přímo lipová alej, jež dodá celému místu důstojnosti, a tak se sem nejen občané, ale i turisté budou jistě rádi vracet.

34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page