top of page
Vyhledat
  • odskralupy

Měníme Kralupy k lepšímu. Nové náměstí budou zdobit stromky, lavičky, i vodní prvek


Rozvoj Kralup je v plném proudu. Bezpečnostní přelivy na rybnících v Zeměchách, nové turistické centrum s kavárnou iCafé a obnova teras podél řeky, rekonstrukce plaveckého bazénu a vznik moderního wellness centra, radikální proměny škol, to je jen zlomek úspěšných investičních akcí, které se nám v Kralupech v nedávné době podařilo díky práci Libora Lesáka a jeho týmu uskutečnit. Není to však zdaleka všechno. Již brzy se můžeme těšit na Park přátelství na sídlišti Cukrovar, a samozřejmě na dlouho očekávané zrekonstruované náměstí.

Úspěšná finanční politika Libora Lesáka, práva to je hlavní důvod, proč si můžeme nyní konečně nové náměstí s vodním prvkem s vodotryskem dovolit. Většinu investičních akcí se podařilo zrealizovat díky dotačním titulům, a právě díky tomu bylo možné ušetřené peníze využít na to nejdůležitější – tedy tolik očekávané a moderní centrum města. K jeho radikálním proměnám přitom docházelo již v uplynulých letech. Obnovené pietní místo u kostela, reprezentativní budova radnice či odkrytí a záchrana vzácné dlažby u kostela, to vše se podařilo.

„V březnu začaly přípravy na výstavbu nové ulice zvané Pivovarská, jež spojí prostor před kostelem s Žižkovou ulicí,“ vysvětluje průběh nynější revitalizace Libor Lesák s tím, že součástí budou i demoliční práce, během nichž půjde k zemi třeba nevzhledná budova trafostanice, jež bude přesunuta. Následně budou plochy kolem pivovarské spilky osazeny žulovou dlažbou, jež nahradí nevzhledný asfalt, totéž se bude týkat také zbylé části Palackého náměstí, kde dnes parkují automobily.

„Především však naším cílem je vytvořit příjemné prostředí, jež se stane ideálním místem pro setkávání všech generací, kde se každý bude cítit dobře,“ přibližuje svou vizi místostarosta Libor Lesák, jež dodává, že následně se vzniklé prostranství osází vzrostlou zelení, dojde k instalaci nového osvětlení, umístění laviček. Samozřejmě nebude chybět ani tolik očekávaný vodní prvek s vodotryskem, jehož podobu však Libor Lesák zatím tají, vždyť to by pak nebylo žádné překvapení.

Pokud vše půjde hladce, po nové odpočinkové a pěší zóně, ve kterou se značná část Palackého náměstí promění, by se mohli občané projít ještě v letošním roce. Nebude to však jediná radikální změna kralupského centra. Tou další se stane adaptace pivovaru na multifunkční centrum, které by své brány mohlo občanům otevřít již v roce 2022.

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page